Stolnotenisový turnaj 2017

Späť

09.02.2017

V Hermanovciach nad Topľou sa v sobotu 4. februára 2017 konal už tradičný stolnotenisový turnaj, ktorý organizuje obec pre svoje deti, mládež a stolnotenisových nadšencov. Celkovo 30 štartujúcich bolo rozdelených do troch skupín.
V najmenej početnej kategórii dievčat/žien všetky svoje zápasy bez prehry zvládla a víťazkou sa stala Lesana Rozkošová, pred druhou Klaudiou Repjakovou a treťou Monikou Gajdošovou.
2017 02 stolnotenisovy turnaj 012017 02 stolnotenisovy turnaj 022017 02 stolnotenisovy turnaj 03
Vo zvyšných dvoch kategóriách vzhľadom na počet prihlásených, boli štartujúci rozdelení do dvoch skupín. V kategórii chlapcov dianie vo svojich skupinách ovládli Sebastián Rozkoš s Danielom Nikom (skupina „A”) a Šimon Rozkoš s Adamom Rozkošom (skupina „B”).
Z následných semifinálových bojov vzišla finálová dvojica Sebastián Rozkoš a Daniel Niko. Z víťazstva sa napokon tešil minuloročný víťaz Sebastián Rozkoš. Tretie miesto obsadil Šimon Rozkoš.
2017 02 stolnotenisovy turnaj 052017 02 stolnotenisovy turnaj 04
V najpočetnejšej a zároveň naj vyrovnanejšej kategórii mužov sa medzi najlepšiu osmičku prebojovali z „A” skupiny Peter Ivan, Štefan Baran, Andrej Baran a Martin Bendík. Z „B” skupiny Jakub Gajdoš, Matej Rozkoš, Samuel Prištiak a Jaroslav Gajdoš. Následne sa vykryštalizovali nasledujúce semifinálové dvojice. Peter Ivan vs. Matej Rozkoš (2:0) a Štefan Baran vs. Jakub Gajdoš (0:2). Súboj o tretie miesto lepšie zvládol Matej Rozkoš a vyhral ho v pomere 2:1. V napínavom finále, kde obaja súperi stavili na hru „na istotu” bol napokon tým šťastnejším Peter Ivan, ktorý sa stal víťazom turnaja. O vyrovnanosti hovorí aj fakt, že minuloročný víťaz Martin Bendík skončil tento rok na siedmom mieste.
Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a hlavne organizátorom Jozefovi Nikovi a Martinovi Ivanovi. Ďakujeme.