Strelecká súťaž o putovný pohár primátora mesta Hanušovce nad Topľou

Späť

 27.01.2016

2016 01 23 strelecka sutazDňa 23. 1 2016 sa náš strelecký výber (kto chcel ísť, tak toho sme vybrali) zúčastnil streleckej súťaže o pohár primátora mesta Hanušovce nad Topľou, ktorý sa konal pri príležitosti 71. výročia oslobodenia mesta. Dobre navnadení zo súťaže, ktorá sa konala pred týždňom v Hermanovciach nad Topľou sme sa v silnej zostave (22 hermanovských detí) zišli v mrazivom ráne o 8.00 na námestí a po ceste sme vzali streleckých priateľov z jednotlivých zastávok a Bystrého. Súťažilo sa v štyroch kategóriách mladší chlapci - mladšie dievčatá (do 10 rokov) a starší chlapci - staršie dievčatá (do 15 rokov). Strieľalo sa prevažne zo vzduchoviek Slavia 631 (4,5 mm) s pevnými mieridlami ležmo na vzdialenosť 10 m, čo asi bolo rozhodujúcim faktorom, čo sa presnosti streľby týka. Jednoducho nám streľba nešla podľa predstáv. Ani papierovým favoritom. Rozfúkalo nám to riadne, ale po mojom skúšobnom nástrele bolo jasné, že pušky sú v poriadku. Tak sme pokračovali v našom ,,trápení" ďalej. Prvé 3 výstrely boli nástrelné a nasledovalo 6 súťažných. Výsledkovo to však nedopadlo zle, keďže hanušovské deti záujem o streľbu na danej súťaži veľmi neprejavili. Bolo ich na moje počudovanie málo.
Celkové výsledky: Mladšie žiačky: 1. miesto Kristína Kriváková, 2. miesto Nela Juhaščiková, 3. miesto Alica Pivovarníková Mladší žiaci: 1. miesto Sebastián Rozkoš, 2. miesto Daniel Niko Staršie žiačky: 1. miesto Lesana Rozkošová , 2. miesto Simona Pivovarníková Starší žiaci: 2. miesto Šimon Rozkoš
V rozstrele sa stretli víťazi jednotlivých kategórií a Lesana Rozkošová sa rozlúčila s účinkovaním na tomto podujatí získaním putovného pohára primátora mesta, keď o jeden bod zvíťazila. Ďakujem všetkým, ktorí ste prišli, lebo bez vás by nebola žiadna súťaž.
Mgr. Jozef Niko


Zoznam podujatí:

Archív